Rie Usui

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rie Usui
Të dhënat personale
Emri i plotëRie Usui
Data e lindjes (1989-12-28) 28 Dhjetor, 1989 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013Sfida Setagaya FC17(4)
2014–2016Urawa Reds44(1)
2017–Nojima Stella Kanagawa Sagamihara14(0)
Ekipi kombëtar
2014Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rie Usui (臼井 理恵 Usui Rie?, lindur më 28 Dhjetor 1989) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 6 0
Gjithsej 6 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2014 Japan Football Association(japonisht)