Riho Sakamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riho Sakamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëRiho Sakamoto
Data e lindjes (1992-07-07) 7 Korrik, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesTochigi, Japonia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2014Urawa Reds29(0)
2015–AC Nagano Parceiro69(8)
Ekipi kombëtar
2017Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Riho Sakamoto (坂本 理保 Sakamoto Riho?, lindur më 7 Korrik 1992) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Archived 23 March 2019[Date mismatch] at the Wayback Machine. Japan Football Association(japonisht)