Rilindja Demokratike

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Titulli i fletës së parë

Rilindja Demokratike (shkurt RD) është një gazetë që botohet në Shqipëri.

Rilindja Demokratike është gazetë e Partisë Demokratike të Shqipërisë. Gazeta botohet përditë me përjashtim të ditës së hënë. Kryeredaktor i gazetës është Bledi Kasmi. Numri i parë i kësaj gazete doli në 5 janar të vitit 1991 dhe ishte gazeta e parë e lirë pas rënies së diktaturës komuniste në Shqipëri.


Gazetare[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Numra të gazetës[redakto | redakto tekstin burimor]