Rilindja Demokratike Kombëtare

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rilindja Demokratike Kombëtare
Kryetar Vesel Memedi
Data e krijimit 2011
Shtypi /
Organizata e rinisë /
Spektri politik /
Pjesëmarrja ndërkombëtare /
Pjesëmarrja europiane /
Ngjyra zyrtare Bardhë, Kuq dhe Zi
Faqja zyrtare e Internetit
www.rdk.org.mk

Rilindja Demokratike Kombëtare është parti politike shqiptare në Republikën e Maqedonisë.