Rim'K

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rim'K
Emri i lindjesAbdelkrim Brahmi
Data e lindjes21 qershor 1978
Paris, Francë
ZhanretHip hop
Vitet aktive1994-prezent
Bashkëpunimet113, Mafia K-1 Fry, Booba, Rohff
Faqja e internetitwww.universalmusic.fr

Abdelkrim Brahmi gjithashtu i njohur si Rim'K (lindi më 21 qershor 1978) është reper francezë me prejardhje algjeriane. Familja e tij vijnë nga Barbacha, Algjeri. Ai u rrit në Vitry-sur-Seine, një komunë në periferi të kryeqytetit francezë.

Ai është anëtar i grupit muzikor 113 së bashku me Mokobé dhe AP. Ai gjithashtu ka një grup tjetër e cila quhet Maghreb United.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vetëm

 • 2004 : L'enfant du pays
 • 2007 : Famille nombreuse
 • 2009 : Maghreb United
 • 2012 : Chef de famille
 • 2016 : Monster Tape
 • 2017 : Fantôme
 • 2018 : Mutant

me 113

 • 1998 : Ni Barreaux, Ni Barrières, Ni Frontières (EP)
 • 1999 : Les Princes De La Ville
 • 2002 : 113 Fout La Merde
 • 2003 : 113 Dans L'urgence
 • 2005 : 113 Degrés
 • 2006 : Illégal Radio (hosted by 113)
 • 2010 : Universel

me Mafia K'1 Fry

 • 2003 : La cerise sur le ghetto
 • 2007 : Jusqu'à la mort
 • 2007 : Jusqu'à la mort