Riosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Riosa
Komunë
Stema_figuraBandera de Riosa.svg
Vendndodhja
Riosa is located in Spanjë
Riosa
Riosa

Koordinatat: 43°12′V 5°54′P / 43.200°V 5.900°P / 43.200; -5.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë José Antonio Muñiz Álvarez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.49 km2
Popullsia 2307 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit riosano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33160


Riosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Riosa ka 2307 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.49 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Riosa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale