Riudaura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Riudaura
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Riudaura is located in Spanjë
Riudaura
Riudaura

Koordinatat: 42°11′25″V 2°24′31″L / 42.19028°V 2.40861°L / 42.19028; 2.40861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Eulàlia Massana i Serra
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.6 km2
Lartësia 572 m (m.n.d.)
Popullsia 443 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17149
Koordinatat 42° 11′ 25″ Veri

2° 24′ 31″ Lindje


Riudaura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës , në Katalonia. Riudaura ka 443 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 23.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]