Jump to content

Robin Scherbatsky

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Robin Scherbatsky
Personazh nga How I Met Your Mother
Cobie Smulders si Robin Scherbatsky
Paraqitja e parë"Pilot"
Paraqitja e fundit"Last Forever"
Krijuar ngaCarter Bays
Craig Thomas
Luajtur ngaCobie Smulders
Informacione
Pseudonimi(et)Aunt Robin
Bus Lady
NofkatRobin Sparkles
Robin Daggers
Night Falcon
GjiniaFemër
ProfesioniGazetare
Zëdhënëse lajmesh
Pop star kanadeze (më parë)
FamiljaRobin Charles Scherbatsky Sr. (babai)
Geneviève Scherbatsky (nëna)
Katie Scherbatsky (motra)
Bashkshortja(et)Barney Stinson (m.2013–2016)
KombësiaKanadeze/Amerikane

Robin Charles Scherbatsky Jr. është një personazh imagjinar i krijuar nga Carter Bays dhe Craig Thomas për serialin televiziv nga CBS, How I Met Your Mother, portretizuar nga aktorja Cobie Smulders. Robin është interesi i vazhdueshëm dhe i dashurisë i Barney Stinson (Neil Patrick Harris) dhe Ted Mosby (Josh Radnor), dhe një mike e ngushtë me Lily Aldrin (Alyson Hannigan) dhe Marshall Eriksen (Jason Segel).[1][2]

  1. ^ Brian Ford Sullivan (2010-08-01). "Live at the Paley Center for Media: How I Met Your Mother" [Drejtpërdrejt në Qendrën Paley për Media: How I Met Your Mother] (në anglisht).{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)
  2. ^ Maureen Ryan (27 prill 2006). "A cool new show: 'How I Met Your Buffy'" [Një shfaqje e re interesante: 'How I Met Your Buffy']. Chicago Tribune (në anglisht). Arkivuar nga origjinali më 4 korrik 2018. Marrë më 11 qershor 2021. 'We cast Alyson because we're such enormous fans of Buffy' says Craig Thomas

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]