Robledo del Mazo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Robledo del Mazo
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Robledo del Mazo is located in Spanjë
Robledo del Mazo
Robledo del Mazo

Koordinatat: 39°37′V 4°54′P / 39.617°V 4.900°P / 39.617; -4.900

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 136 km2
Lartësia 737 m (m.n.d.)
Popullsia 399 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Robledo del Mazo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Robledo del Mazo ka 399 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 136 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]