Jump to content

Rock 'n' Roll (album)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rock 'n' Roll
Skeda:Rock 'n' Roll (Motörhead).jpg
Studio album by
Realizuar5 shtator 1987
Inçizuar1986
Master Rock Studios, Redwood
Londër, UK
ZhanriHeavy metal
Gjatësia46:33
EtiketaGWR
ProducentMotörhead dhe Guy Bidmead
Motörhead chronology
Orgasmatron
(1986)
Rock 'n' Roll No Sleep at All
(1987)

Rock 'n' Roll është një album i vitit 1987 i grupit heavy metal Motörhead. Disku arriti tek pozita numër 34 e klasifikimeve angleze. Ky është disku qe permban ne daulle bateristin Phil Taylor, i cili u kthy me Motörhead-at ne vitin 1986 duke zevendesu Pete Gill.

Këngët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. "Rock 'N' Roll" – 3:49
 2. "Eat the Rich" – 4:34
 3. "Blackheart" – 4:03
 4. "Stone Deaf In The U.S.A." - 3:40
 5. "The Wolf" – 3:28
 6. "Traitor" – 3:17
 7. "Dogs" – 3:48
 8. "All For You" – 4:10
 9. "Boogeyman" – 3:07
 • bonus-tracks;
10. "Cradle To The Grave - (Eat The Rich 12" Single B-Side)" – 4:05
11. "Just 'Cos You Got The Power - (Eat The Rich 12" Single B-Side)" – 7:30

Njëshet (Singles)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Eat The Rich / Cradle To The Grave

Pjestarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]