Rogaçeva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rogaçeva
Fshat
noform
Vendndodhja
Rogaçeva is located in Maqedonia e Veriut
Rogaçeva
Rogaçeva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Pollog i Poshtëm
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1206
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 09′ 23.04″ Veri

21° 09′ 24.84″ Lindje

Popullsia 347 banorë (2002)