Rogova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rogovë
Fshat
Vendndodhja
Rogovë is located in Kosova
Rogovë
Rogovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Has
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 19′ 46″ Veri

20° 34′ 47″ Lindje

Rogovë është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]