Ronaldo Rodrigues de Jesus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Ronaldão
Të dhënat personale
Emri i plotë Ronaldo Rodrigues de Jesus
Data e lindjes (1965-06-19) 19 Qershor, 1965 (52 vjeç)
Vendi i lindjes São Paulo, Brazili
Pozita ne fushë Mbrojtës
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1986-1993 São Paulo
1994-1995 Shimizu S-Pulse
1995-1996 Flamengo
1997 Santos
1998 Coritiba
1998-2002 Ponte Preta
Ekipi kombëtar
1991–1995 Flag of Brazil.svg Brazili 14 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ronaldo Rodrigues de Jesus (lindur më 19 Qershor 1965) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[redakto | redakto tekstin burimor]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 14 ndeshje.

Statistikat[redakto | redakto tekstin burimor]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1991 1 0
1992 5 0
1993 1 0
1994 0 0
1995 7 1
Gjithsej 14 1

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]