Ronchères, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ronchères
Komunë
noform
Pamje nga Ronchères
Vendndodhja
Ronchères is located in Franca
Ronchères
Ronchères
49°08′39″V 3°36′07″L / 49.144166666667°V 3.6019444444444°L / 49.144166666667; 3.6019444444444Koordinatat: 49°08′39″V 3°36′07″L / 49.144166666667°V 3.6019444444444°L / 49.144166666667; 3.6019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Kryetari Isabelle Vasseur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.06 km2
Popullsia 128 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02655


Ronchères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Ronchères ka një popullsi prej 128 banorë dhe sipërfaqe 6.06 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ronchères (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale