Rongères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rongères
Komunë
noform
Pamje nga Rongères
Vendndodhja
Rongères is located in Franca
Rongères
Rongères
46°17′39″V 3°27′01″L / 46.294166666667°V 3.4502777777778°L / 46.294166666667; 3.4502777777778Koordinatat: 46°17′39″V 3°27′01″L / 46.294166666667°V 3.4502777777778°L / 46.294166666667; 3.4502777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.95 km2
Popullsia 587 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03215


Rongères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rongères ka një popullsi prej 587 banorë dhe sipërfaqe 8.95 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rongères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale