Ronnet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ronnet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ronnet is located in Franca
Ronnet
Ronnet
46°12′18″V 2°41′59″L / 46.205°V 2.6997222222222°L / 46.205; 2.6997222222222Koordinatat: 46°12′18″V 2°41′59″L / 46.205°V 2.6997222222222°L / 46.205; 2.6997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.88 km2
Popullsia 176 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03216


Ronnet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ronnet ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 19.88 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ronnet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale