Roquestéron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roquestéron
Komunë
noform
Pamje nga Roquestéron
Stema_figura
Vendndodhja
Roquestéron is located in Franca
Roquestéron
Roquestéron
43°52′25″V 7°00′16″L / 43.873611111111°V 7.0044444444444°L / 43.873611111111; 7.0044444444444Koordinatat: 43°52′25″V 7°00′16″L / 43.873611111111°V 7.0044444444444°L / 43.873611111111; 7.0044444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.47 km2
Popullsia 567 banorë
Dendësia 88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06910
INSEE 06106


Roquestéron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roquestéron ka një popullsi prej 567 banorë dhe sipërfaqe 6.47 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roquestéron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale