Rossland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rossland (kthjellim).
Rossland
—  qytet  —
Rossland is located in Kanadaja
Rossland
Rossland
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Distrikti rajonal Kootenay Boundary
Kryebashkiaku Partito =
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°04′43″V 117°47′57″P / 49.078611°V 117.799167°P / 49.078611; -117.799167 (Rossland)Koordinatat: 49°04′43″V 117°47′57″P / 49.078611°V 117.799167°P / 49.078611; -117.799167 (Rossland)
Lartësia 1023 m (m.n.d)
Sipërfaqja 49,2 km2
Popullsia 3.278 banorë 2006
Dendësia 66,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-8
Rossland – harta_foto
www.rossland.ca/siteengine/activepage.asp

Rossland është një qytetDistrikti rajonal Kootenay Boundary, provinca Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 49.2 km² dhe popullsi 3278 banorë.[1]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= (help)

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike