Rotinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Rotinca
Fshat
Vendndodhja
Rotinca is located in Republika e Maqedonisë
Rotinca
Rotinca
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Pollog
Komuna Jegunoc
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Pollog i Poshtëm
Lartësia 467 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1215
Prefiksi (+389) 044
Targa TE
Koordinatat 42° 03′ 40″ Veri

21° 08′ 36″ Lindje

Popullsia 565 banorë (2002)