Roubion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roubion
Komunë
noform
Pamje nga Roubion
Stema_figura
Vendndodhja
Roubion is located in Franca
Roubion
Roubion
44°05′34″V 7°03′02″L / 44.092777777778°V 7.0505555555556°L / 44.092777777778; 7.0505555555556Koordinatat: 44°05′34″V 7°03′02″L / 44.092777777778°V 7.0505555555556°L / 44.092777777778; 7.0505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.26 km2
Popullsia 123 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06110


Roubion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roubion ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 27.26 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roubion (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale