Rouvroy, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rouvroy
Komunë
noform
Pamje nga Rouvroy
Stema_figura
Vendndodhja
Rouvroy is located in Franca
Rouvroy
Rouvroy
49°51′17″V 3°19′06″L / 49.854722222222°V 3.3183333333333°L / 49.854722222222; 3.3183333333333Koordinatat: 49°51′17″V 3°19′06″L / 49.854722222222°V 3.3183333333333°L / 49.854722222222; 3.3183333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.05 km2
Popullsia 522 banorë
Dendësia 103 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02100
INSEE 02659


Rouvroy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Rouvroy ka një popullsi prej 522 banorë dhe sipërfaqe 5.05 km², me një dendësi prej 103 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rouvroy (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale