Rouvroy-sur-Audry

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Rouvroy-sur-Audry
Komunë
noform
Pamje nga Rouvroy-sur-Audry
Stema_figura
Vendndodhja
Rouvroy-sur-Audry is located in Franca
Rouvroy-sur-Audry
Rouvroy-sur-Audry
49°47′17″V 4°29′38″L / 49.788055555556°V 4.4938888888889°L / 49.788055555556; 4.4938888888889Koordinatat: 49°47′17″V 4°29′38″L / 49.788055555556°V 4.4938888888889°L / 49.788055555556; 4.4938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.15 km2
Popullsia 586 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08150
INSEE 08370


Rouvroy-sur-Audry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rouvroy-sur-Audry ka një popullsi prej 586 banorë dhe sipërfaqe 9.15 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[edit | edit source]

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

 Commons: Rouvroy-sur-Audry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale