Rovaniemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rovaniemi
Qytet
Vendndodhja
Rovaniemi is located in Finlanda
Rovaniemi
Rovaniemi

Koordinatat: 66°30′V 25°44′L / 66.500°V 25.733°L / 66.500; 25.733

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Lapland
Provinca Lapland
Kryetari i komunës Esko Lotvonen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8,016.72 [1] km2
Dendësia 8.09 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Rovaniemi (finlandisht: Rovaniemen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është pjesë e provincës dhe rajonit Lapland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]