Rozendaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rozendaal (kthjellim).


Rozendaal
—  komuna  —
stema_figuraRozendaal vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Rozendaal
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°00′00″V 5°58′00″L / 52°V 5.9667°L / 52; 5.9667 (Rozendaal)Koordinatat: 52°00′00″V 5°58′00″L / 52°V 5.9667°L / 52; 5.9667 (Rozendaal)
Sipërfaqja 27,95 km2
Popullsia 1.499 banorë 2010
Dendësia 53,63 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 026
Kodi Postar 6891
Kodi statistikor 0277
Rozendaal is located in Hollandë
Rozendaal
Rozendaal
Rozendaal – harta_foto
www.rozendaal.nl

Rozendaal është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 27.95 km² dhe popullsi 1499 banorë[1]. Rozendaal është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland