Jump to content

Rruga Flaminia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Route of the Via Flaminia; the purple route indicates the Via Flaminia nova.

Rruga Flamina ka qene një rrugë romake që fillonte nga Roma për në Ariminum (Rimini), dhe ishte rruga me e rëndësishme për në veri.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Reference[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]