Rruga e Durrësit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rruga e Durrësit është një rrugë kryesore e Tiranës, Shqipëri. Është një nga rrugët më të rëndësishme të Tiranës perëndimore dhe shtrihet në perëndim nga sheshi qendror Skënderbej për disa kilometra deri sa të arrijë në det në veri të Durrësit.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Jeroen van Marle, Alwyn Thomson, Tirana In Your Pocket, p.20

41°19′41″N 19°48′52″E / 41.32806°N 19.81444°E / 41.32806; 19.8144441°19′41″N 19°48′52″E / 41.32806°N 19.81444°E / 41.32806; 19.81444