Rruget e karavaneve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Rrugët e karavanëve kane qene deri ne shekullin e 19 dominuse ne Ballkan dhe ato lidheshin me nyje sipas nje sistemi shekullor permes haneve.

Trivia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ne Korçe edhe sot ka një vend qe quhet "lëndina e lotëve" qe ishte një stacion nisje për karavanet.