Rubécourt-et-Lamécourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rubécourt-et-Lamécourt
Komunë
noform
Pamje nga Rubécourt-et-Lamécourt
Stema_figura
Vendndodhja
Rubécourt-et-Lamécourt is located in Franca
Rubécourt-et-Lamécourt
Rubécourt-et-Lamécourt
49°41′24″V 5°01′21″L / 49.69°V 5.0225°L / 49.69; 5.0225Koordinatat: 49°41′24″V 5°01′21″L / 49.69°V 5.0225°L / 49.69; 5.0225
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.61 km2
Popullsia 126 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08140
INSEE 08371


Rubécourt-et-Lamécourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Rubécourt-et-Lamécourt ka një popullsi prej 126 banorë dhe sipërfaqe 4.61 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rubécourt-et-Lamécourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale