Rudari (Leskoc)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rudar
Рударе
Fshat
Vendndodhja
Rudar is located in Serbia
Rudar
Rudar

Koordinatat: 42°57′16″V 21°57′51″L / 42.95444°V 21.96417°L / 42.95444; 21.96417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Jabllanicë
Komuna Leskoc
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 57′ 16″ Veri

21° 57′ 51″ Lindje

Rudar (serbisht: Рударе/Rudare) është fshat në komunën e Leskocit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]