Rujishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rujisht
Fshat
Vendndodhja
Rujisht is located in Kosova
Rujisht
Rujisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Zubin Potok
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 849 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 56′ 29″ Veri

20° 44′ 57″ Lindje

Rujisht është një vendbanim në komunën e Zubin Potokut, Kosovë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]