Ryo Miyaichi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryo Miyaichi
Ryo-miyaichi-1298852427.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëRyo Miyaichi
Data e lindjes (1992-12-14) 14 Dhjetor, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesAichi, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSt. Pauli
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2015Arsenal
2011Feyenoord
2012Bolton Wanderers
2012–2013Wigan Athletic
2014–2015Twente
2015–St. Pauli
Ekipi kombëtar
2012Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryo Miyaichi (lindur më 14 Dhjetor 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]