Ryosuke Yamanaka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryosuke Yamanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëRyosuke Yamanaka
Data e lindjes (1993-04-20) 20 Prill, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualUrawa Red Diamonds
Numri6
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–2016Kashiwa Reysol35(1)
2014JEF United Chiba23(3)
2017–2018Yokohama F. Marinos54(5)
2019–Urawa Red Diamonds22(0)
Ekipi kombëtar
2018–Japonia2(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryosuke Yamanaka (山中 亮輔 Yamanaka Ryosuke?, lindur më 20 Prill 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 1
2019 1 0
Gjithsej 2 1

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]