Ryozo Suzuki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryozo Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëRyozo Suzuki
Data e lindjes (1939-07-16) 16 Korrik, 1939 (82 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1962–1970Hitachi
Ekipi kombëtar
1961–1968Japonia24(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryozo Suzuki (lindur më 16 Korrik 1939) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 24 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1961 1 0
1962 7 0
1963 5 0
1964 2 0
1965 1 0
1966 6 0
1967 0 0
1968 2 0
Gjithsej 24 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]