Ryuji Michiki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ryuji Michiki
Të dhënat personale
Emri i plotëRyuji Michiki
Data e lindjes (1973-08-25) 25 Gusht, 1973 (47 vjeç)
Vendi i lindjesNagasaki, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1992–1997Sanfrecce Hiroshima
1998–1999Yokohama F. Marinos
1999–2002Urawa Reds
2003Vissel Kobe
2003Oita Trinita
Ekipi kombëtar
1996–1997Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ryuji Michiki (lindur më 25 Gusht 1973) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1996 1 0
1997 3 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]