Jump to content

Sâncel (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sâncel (Alba)
Popullsia
 • Gjithsej2,604

Sâncel (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.604 banorësh dhe sipërfaqe 50,94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Iclod, Pănade, Sâncel.