Sâncel (Alba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sâncel (Alba)
Komunë
Vendndodhja
Sâncel (Alba) is located in Rumania
Sâncel (Alba)
Sâncel (Alba)

Koordinatat: 46°12′0″V 23°57′0″L / 46.20000°V 23.95000°L / 46.20000; 23.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50,94 [1] km2
Popullsia 2.604 [2] banorë
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Iclod, Pănade, Sâncel
Koordinatat 46° 12′ 0″ Veri

23° 57′ 0″ Lindje

Sâncel (Alba) është një komunë në qarkun AlbaRumani. Ka një popullsi prej 2.604 banorësh dhe sipërfaqe 50,94 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Iclod, Pănade, Sâncel.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)