Sécheras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sécheras
Komunë
noform
Pamje nga Sécheras
Vendndodhja
Sécheras is located in Franca
Sécheras
Sécheras
45°07′48″V 4°46′13″L / 45.13°V 4.7702777777778°L / 45.13; 4.7702777777778Koordinatat: 45°07′48″V 4°46′13″L / 45.13°V 4.7702777777778°L / 45.13; 4.7702777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.26 km2
Popullsia 516 banorë
Dendësia 71 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07610
INSEE 07312


Sécheras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sécheras ka një popullsi prej 516 banorë dhe sipërfaqe 7.26 km², me një dendësi prej 71 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sécheras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale