Sévigny-la-Forêt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sévigny-la-Forêt
Komunë
noform
Pamje nga Sévigny-la-Forêt
Stema_figura
Vendndodhja
Sévigny-la-Forêt is located in Franca
Sévigny-la-Forêt
Sévigny-la-Forêt
49°53′13″V 4°29′36″L / 49.886944444444°V 4.4933333333333°L / 49.886944444444; 4.4933333333333Koordinatat: 49°53′13″V 4°29′36″L / 49.886944444444°V 4.4933333333333°L / 49.886944444444; 4.4933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.13 km2
Popullsia 262 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08230
INSEE 08417


Sévigny-la-Forêt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Sévigny-la-Forêt ka një popullsi prej 262 banorë dhe sipërfaqe 26.13 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sévigny-la-Forêt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale