Söylim Mi?

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soylim Mi?
nga Ibrahim Tatlises
Lëshuar më 11 Mars 1991
Inçizuar më 11 Mars 1990
Zhanri Arabesk
Gjuha Turqisht
Label Tatlises Muzik
Producent(e) Ibrahim Tatlises
Kronologjia e Ibrahim Tatlises
Ah Keşkem (1992) Soylim Mi? (1990) Vur Gitsin Beni (1991)

Soylim Mi? është emri i një albumi u lirua në vitin 1990, nga këngëtari dhe artisti i njohur turk Ibrahim Tatlises.

Kaseta A[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Soylim Mi? - (Ibrahim Tatlises)
 • Gideceğim Bu Ellerden - (Ibrahim Tatlises)
 • Ne Guzel Gozlerin Var - (Ibrahim Tatlises)
 • Hesabım Var - (Ibrahim Tatlises)
 • Tomurcuk - (Ibrahim Tatlises)
 • Gul Ali - (Ibrahim Tatlises)

Kaseta B[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Cane Cane - (Ibrahim Tatlises)
 • Ne Faydası Var - (Ibrahim Tatlises)
 • Yaradan Var - Uzun Hava - (Ibrahim Tatlises)
 • Lele Canım - (Ibrahim Tatlises)
 • Benim Naylon Tarzağım Var - Çerçi - (Ibrahim Tatlises)
 • Ayez Hanım (Uzun Hava) - (Ibrahim Tatlises)
 • Perşembe Gununde (Uzun Hava) - (Ibrahim Tatlises)
 • Turkmen Gelini - (Ibrahim Tatlises)