Săcădat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Săcădat
Komunë
Vendndodhja
Săcădat is located in Rumania
Săcădat
Săcădat

Koordinatat: 47°3′V 22°11′L / 47.050°V 22.183°L / 47.050; 22.183

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.78 [1] km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417430
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Borşa, Săbolciu, Săcădat
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Săcădat është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej banorësh dhe sipërfaqe 45.78 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Borşa, Săbolciu, Săcădat.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)