Saconin-et-Breuil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saconin-et-Breuil
Komunë
noform
Pamje nga Saconin-et-Breuil
Stema_figura
Vendndodhja
Saconin-et-Breuil is located in Franca
Saconin-et-Breuil
Saconin-et-Breuil
49°21′23″V 3°14′53″L / 49.356388888889°V 3.2480555555556°L / 49.356388888889; 3.2480555555556Koordinatat: 49°21′23″V 3°14′53″L / 49.356388888889°V 3.2480555555556°L / 49.356388888889; 3.2480555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.53 km2
Popullsia 228 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02667


Saconin-et-Breuil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saconin-et-Breuil ka një popullsi prej 228 banorë dhe sipërfaqe 8.53 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saconin-et-Breuil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale