Saint-Étienne-de-Tinée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-de-Tinée
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-de-Tinée
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-de-Tinée is located in Franca
Saint-Étienne-de-Tinée
Saint-Étienne-de-Tinée
44°15′25″V 6°55′29″L / 44.256944444444°V 6.9247222222222°L / 44.256944444444; 6.9247222222222Koordinatat: 44°15′25″V 6°55′29″L / 44.256944444444°V 6.9247222222222°L / 44.256944444444; 6.9247222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 173.81 km2
Lartësia 1139 m (m.n.d.)
Popullsia 1291 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06660
INSEE 06120


Saint-Étienne-de-Tinée është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Étienne-de-Tinée ka një popullsi prej 1291 banorë dhe sipërfaqe 173.81 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-de-Tinée – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale