Saint-Algis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Algis
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Algis
Vendndodhja
Saint-Algis is located in Franca
Saint-Algis
Saint-Algis
49°53′52″V 3°49′26″L / 49.897777777778°V 3.8238888888889°L / 49.897777777778; 3.8238888888889Koordinatat: 49°53′52″V 3°49′26″L / 49.897777777778°V 3.8238888888889°L / 49.897777777778; 3.8238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.89 km2
Popullsia 162 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02260
INSEE 02670


Saint-Algis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Algis ka një popullsi prej 162 banorë dhe sipërfaqe 6.89 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Algis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale