Saint-Andéol-de-Vals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Andéol-de-Vals
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Andéol-de-Vals
Vendndodhja
Saint-Andéol-de-Vals is located in Franca
Saint-Andéol-de-Vals
Saint-Andéol-de-Vals
44°41′31″V 4°24′05″L / 44.691944444444°V 4.4013888888889°L / 44.691944444444; 4.4013888888889Koordinatat: 44°41′31″V 4°24′05″L / 44.691944444444°V 4.4013888888889°L / 44.691944444444; 4.4013888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.65 km2
Popullsia 536 banorë
Dendësia 32 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07600
INSEE 07210

Saint-Andéol-de-Vals është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Andéol-de-Vals ka një popullsi prej 536 banorë dhe sipërfaqe 16.65 km², me një dendësi prej 32 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Andéol-de-Vals – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale