Saint-André-de-la-Roche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-de-la-Roche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-de-la-Roche
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-André-de-la-Roche is located in Franca
Saint-André-de-la-Roche
Saint-André-de-la-Roche
43°44′24″V 7°17′16″L / 43.74°V 7.2877777777778°L / 43.74; 7.2877777777778Koordinatat: 43°44′24″V 7°17′16″L / 43.74°V 7.2877777777778°L / 43.74; 7.2877777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.86 km2
Popullsia 5407 banorë
Dendësia 1891 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06730
INSEE 06114


Saint-André-de-la-Roche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-André-de-la-Roche ka një popullsi prej 5407 banorë dhe sipërfaqe 2.86 km², me një dendësi prej 1891 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-de-la-Roche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale