Saint-Apollinaire-de-Rias

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Apollinaire-de-Rias
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Apollinaire-de-Rias
Vendndodhja
Saint-Apollinaire-de-Rias is located in Franca
Saint-Apollinaire-de-Rias
Saint-Apollinaire-de-Rias
44°55′12″V 4°35′34″L / 44.92°V 4.5927777777778°L / 44.92; 4.5927777777778Koordinatat: 44°55′12″V 4°35′34″L / 44.92°V 4.5927777777778°L / 44.92; 4.5927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.34 km2
Lartësia 696 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07240
INSEE 07214
Faqja Zyrtare http://www.saint-apollinaire-de-rias.fr/


Saint-Apollinaire-de-Rias është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Apollinaire-de-Rias ka një popullsi prej 187 banorë dhe sipërfaqe 8.34 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Apollinaire-de-Rias – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale