Saint-Chaffrey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Chaffrey
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Chaffrey
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Chaffrey is located in Franca
Saint-Chaffrey
Saint-Chaffrey
44°55′34″V 6°36′24″L / 44.926111111111°V 6.6066666666667°L / 44.926111111111; 6.6066666666667Koordinatat: 44°55′34″V 6°36′24″L / 44.926111111111°V 6.6066666666667°L / 44.926111111111; 6.6066666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.88 km2
Popullsia 1654 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05330
INSEE 05133
Faqja Zyrtare http://www.saint-chaffrey.fr


Saint-Chaffrey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Chaffrey ka një popullsi prej 1654 banorë dhe sipërfaqe 25.88 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Chaffrey – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale