Saint-Christophe-à-Berry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Christophe-à-Berry
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Christophe-à-Berry
Vendndodhja
Saint-Christophe-à-Berry is located in Franca
Saint-Christophe-à-Berry
Saint-Christophe-à-Berry
49°25′23″V 3°08′00″L / 49.423055555556°V 3.1333333333333°L / 49.423055555556; 3.1333333333333Koordinatat: 49°25′23″V 3°08′00″L / 49.423055555556°V 3.1333333333333°L / 49.423055555556; 3.1333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.78 km2
Popullsia 431 banorë
Dendësia 55 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02673


Saint-Christophe-à-Berry është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Saint-Christophe-à-Berry ka një popullsi prej 431 banorë dhe sipërfaqe 7.78 km², me një dendësi prej 55 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Christophe-à-Berry – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale