Saint-Gineis-en-Coiron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Gineis-en-Coiron
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Gineis-en-Coiron
Vendndodhja
Saint-Gineis-en-Coiron is located in Franca
Saint-Gineis-en-Coiron
Saint-Gineis-en-Coiron
44°37′58″V 4°31′59″L / 44.632777777778°V 4.5330555555556°L / 44.632777777778; 4.5330555555556Koordinatat: 44°37′58″V 4°31′59″L / 44.632777777778°V 4.5330555555556°L / 44.632777777778; 4.5330555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Lartësia 672 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07580
INSEE 07242


Saint-Gineis-en-Coiron është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Gineis-en-Coiron ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 13.2 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Gineis-en-Coiron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale