Saint-Jacques-d'Atticieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jacques-d'Atticieux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jacques-d'Atticieux
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jacques-d'Atticieux is located in Franca
Saint-Jacques-d'Atticieux
Saint-Jacques-d'Atticieux
45°20′05″V 4°40′04″L / 45.334722222222°V 4.6677777777778°L / 45.334722222222; 4.6677777777778Koordinatat: 45°20′05″V 4°40′04″L / 45.334722222222°V 4.6677777777778°L / 45.334722222222; 4.6677777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.97 km2
Popullsia 298 banorë
Dendësia 60 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07243


Saint-Jacques-d'Atticieux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Jacques-d'Atticieux ka një popullsi prej 298 banorë dhe sipërfaqe 4.97 km², me një dendësi prej 60 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jacques-d'Atticieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale