Saint-Jean-Cap-Ferrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-Cap-Ferrat
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-Cap-Ferrat
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-Cap-Ferrat is located in Franca
Saint-Jean-Cap-Ferrat
Saint-Jean-Cap-Ferrat
43°41′16″V 7°20′03″L / 43.687777777778°V 7.3341666666667°L / 43.687777777778; 7.3341666666667Koordinatat: 43°41′16″V 7°20′03″L / 43.687777777778°V 7.3341666666667°L / 43.687777777778; 7.3341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.48 km2
Popullsia 1767 banorë
Dendësia 713 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06230
INSEE 06121
Faqja Zyrtare http://www.ville-saint-jean-cap-ferrat.fr/


Saint-Jean-Cap-Ferrat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jean-Cap-Ferrat ka një popullsi prej 1767 banorë dhe sipërfaqe 2.48 km², me një dendësi prej 713 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-Cap-Ferrat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale